İçeriğe geç

REJENERE iPLİK

Rejenere İplik Nedir ?

Çeşitli tekstil atıklarının (iplik parçası, kumaş kırpıntıları, pamuk, viskon ve polyester içeren lifler) toplanıp elyaf haline getirilmesi rejenere ipliğin hammaddesini oluşturmaktadır.

Geri dönüştürülmüş elyafları müşterilerimizin talebine uygun olacak şekilde pamuk, polyester ve akrilik elyaflarla harmanlayarak iplikteki mukavemet artışı sağlanmaktadır. Bu elyafları kullanarak çeşitli renk ve kalınlıklarda ileri teknoloji Open End makinelerimizde çevre dostu rejenere iplikler üretilmektedir.

Geri dönüşüm, hem doğal hem de sentetik esaslı tekstil atıkları için en iyi çözüm yolu olarak görülmekte ve tekstil atıkları  çevreye zarar vermeden ekonomiye kazandırılmaktadır

Firmamız rejenere iplikte NE 3/1’den NE 30/1’e kadar farklı numaralarda triko ve dokuma kullanımına göre üretim yapmaktadır. Karışımlar müşteri talebine bağlı olarak ağırlıklı akrilik, pamuk, yün ve polyester türlerinden oluşmaktadır. Zengin renk seçenekleri sunan kartela renklerine bağlı kalmayıp müşterilerin talep ettiği özel renklere de çalışıp üretimini yapmaktadır.