İçeriğe geç

HAKKIMIZDA

Karadağ İplik Uşak’ta kurulmuş olup 1988 yılından beri tekstil sektörüne hizmet vermektedir. Uşak Tekstil Organize Sanayii Bölgesinde bulunan 11000 m² üretim tesisimizde  21000 kg/gün iplik kapasitesi ile üretim yapılmaktadır.

NE 3/1’den NE 30/1’e kadar çeşitli numaralarda akrilik, pamuk, yün, polyester elyaflarla harmanlanmış rejenere iplik üreten Karadağ İplik, Open-End iplik üretiminde uzmanlaşmış, yurt içi ve yurt dışı müşterilerine kesintisiz ve hızlı hizmet vermektedir. Üretiminin önemli bir kısmını ihraç edilmekte ve artarak devam eden ihracat ağıyla ülke ekonomisine katkı sağlamaktadır.

Kalite Politikamız

Karadağ İplik’in kalite anlayışı müşterilerinin istek ve beklentilerine göre kaliteyi ve verimliliği ön planda tutarak ürünlerimizi en iyi fiyatlara en hızlı hizmetin sunulması üzerine kuruludur. Sürekli gelişen teknolojiyi kullanarak hammadde girişi, iplik üretim, paketleme ve sevkiyat süreçlerimizi en iyi kalitede sunmak önceliğidir.

Çalışanlarının iş sağlığı, güvenliği ve çevreye olan duyarlılığı standartlara uygun bir şekilde yürütmek , sürekliliğini sağlamak ve sürekli geliştirmek şirketin çalışma prensiplerinde ön sıradadır

Çevre Politikamız

Karadağ İplik üretimdeki kalitesini önemserken çevreye olan saygıyı koruyup bu anlamda her türlü çevreyi koruma yaklaşımına destek vermektedir. Sürdürülebilirlik ilkesiyle birlikte rejenere (geri dönüştürülmüş) elyaflarla doğa dostu iplik üretimi yapmaktadır. Geri dönüşüm, hem doğal hem de sentetik esaslı tekstil atıkları için en iyi çözüm yolu olarak görülmektedir. 

GRS sertifikasıyla birlikte geri dönüştürülebilir hammadde kullanımını arttırarak daha az enerji  ve su tüketimine katkı sağlayıp gelecek nesillerin kaynak sorunu yaşamamasına duyarlı üretim gerçekleştirmektedir.

Kaliteli Hizmet

Müşteri Memnuniyeti

Çevreci Yaklaşım